MailStore to niemiecka firma specjalizująca się od 2006 roku w dostarczaniu technologii z zakresu archiwizacji poczty elektronicznej, umożliwiającej wydajne zarządzanie bardzo dużymi ilościami danych, a także szybkie i wygodne przeszukiwanie i udostępnianie zarchiwizowanych wiadomości e-mail użytkownikom w obrębie danej firmy. Mając ponad 80 000 klientów korporacyjnych w ponad 100 krajach, jest jednym z wiodących światowych dostawców rozwiązań do archiwizacji komunikacji cyfrowej.

Narzędzie oferuje najbardziej kompleksowe rozwiązanie rynkowe pod względem wydajności, stabilności, funkcjonalności i prostoty, aby sprostać konkretnym potrzebom firm w zakresie archiwizacji poczty e-mail. To narzędzie jest szybkie i łatwe do zainstalowania, mało wymagające w utrzymaniu, a co bardzo ważne - niezawodne, nawet przy dużych ilościach e-maili. Firmy mogą korzystać ze wszystkich zalet nowoczesnej, bezpiecznej archiwizacji wiadomości e-mail za pomocą serwera MailStore. Oprogramowanie będzie w stanie stworzyć kopie 1:1 wszystkich wiadomości e-mail w centralnym archiwum wiadomości, aby zapewnić bezpieczeństwo i dostępność dużych ilości danych przez wiele lat.

 

 

MailStore

 

 

 

 

KLUCZOWE CECHY ROZWIĄZANIA

 

 • Bezpieczeństwo przechowywania danych i przywracania poczty, ochrona przed manipulacją
 • Centralne repozytorium niezależne od plików PST użytkowników
 • Redukcja rozmiarów skrzynek pocztowych i miejsca do przechowywania kopii zapasowych
 • Pełno tekstowe indeksowanie wszystkich wiadomości oraz załączników i szybkie centralne wyszukiwanie
 • Sprawne przetwarzanie wniosków o zabezpieczeniach dowodów elektronicznych
 • Możliwość przywrócenia z archiwum usuniętych lub utraconych wiadomości w każdej chwili
 • Łatwa obsługa w języku polskim

 

 

Dla kogo?

 

Poczta e-mail jest z pewnością najpopularniejszą formą komunikacji, szczególnie w świecie biznesu. Nie ma chyba w tym momencie firmy, która nie korzysta z tej formy kontaktu. Wiadomości e-mail wykorzystywane są w wielu celach, jak przesyłanie faktur czy umów, potwierdzanie ofert czy zamówień, co niesie za sobą pewne konsekwencje prawne. Warto zatem zatroszczyć się o historię komunikacji elektronicznej w każdym przedsiębiorstwie, niezależnie od jego wielkości.

 

 

Cel wdrożenia

 

Archiwizacja wiadomości e-mail to proces dokumentacji całej historii komunikacji elektronicznej pozwalający zapobiec utracie informacji zawartych w wiadomościach. Dzięki archiwom dostęp do maili jest łatwy i szybki, i można go otrzymać, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. Przypadki utraty komunikacji z serwerem, przypadkowe lub celowe usunięcie wiadomości przez pracownika wymuszają wręcz potrzebę posiadania miejsca, w którym korespondencja cyfrowa jest bezpieczna i, co trzeba zaznaczyć, w niezmienionej formie. Dodatkowych kilka powodów dlaczego warto?

 • Planowana jest reinstalacja systemu lub migracja i wymagana jest pewność, że żadna wiadomość nie zginie
 • Część korespondencji nie jest już potrzebna, jednakże brak jest pewności, iż nie przyda się w przyszłości
 • Często wiadomości mailowe mogą być ważnym dowodem w postępowaniach sądowych
 • Wymuszają to przepisy i regulacje oraz wewnętrzne polityki bezpieczeństwa


Oprogramowanie gromadzi niezmanipulowane wiadomości w centralnym archiwum i dzięki zoptymalizowanemu systemowi deduplikacji oraz kompresji oszczędza nawet do 70% miejsca na dysku, jednocześnie zapewniając stały dostęp.

 

MailStore

 

 

Czym różni się backup od archiwizacji poczty?

 

Pomiędzy archiwizacją a backupem jest zasadnicza różnica. Używanie obydwu terminów zamiennie, jak to się czasami zdarza, jest błędne. Kopie zapasowe mają na celu przywrócenie stanu serwera sprzed incydentu bezpieczeństwa w stricte określonym czasie, natomiast archiwizacja umożliwia tak naprawdę natychmiastowy dostęp do starszych wiadomości bez konieczności odtwarzania całej bazy danych, nawet w czasie awarii. Archiwizacja, w przeciwieństwie do backupu, zapewnia 100% gwarancji nienaruszalności archiwów, co pozwala uzyskać zgodność z regulacjami prawnymi i poprzez zaawansowane indeksowanie możliwość wyszukania konkretnej wiadomości w bardzo krótkim czasie.

 

 

DLACZEGO MAILSTORE?

 

 • 100% bezpieczeństwa i zgodności z RODO w zakresie identyfikacji i usuwania danych osobowych w organizacjach
 • Zabezpieczenie platformy Office 365 niezależnym archiwum centralnym, chronionym przed modyfikacjami użytkowników
 • Niższe koszty utrzymania infrastruktury IT poprzez ograniczenie ilości przestrzeni dyskowej i pracy administratorów IT
 • Elastyczna instalacja jako urządzenie on-premise lub usługa w chmurze integratora MSP
 • Niewielkie wymagania oraz łatwa konfiguracja
 • Odpowiednie dla każdego rozmiaru przedsiębiorstwa
 • Wielokrotnie nagradzane oraz skutecznie działające w ponad 80 000 organizacjach na całym świecie

 

 

IT professional MSExchange.org 2020 Stevie Gold Winner

 

 

MailStore Server to jedno z wiodących rozwiązań do archiwizacji poczty elektronicznej na świecie. Wśród korzystających z niej klientów znajdują się tysiące przedsiębiorstw różnej wielkości i organizacji ze wszystkich sektorów, a także podmioty rządowe, organy administracyjne i inne instytucje publiczne. Dzięki niskiej cenie zakupu, minimalnym wymaganiom systemowym, zintegrowanej technologii przechowywania oraz efektywnemu wykorzystaniu zasobów systemu, rozwiązanie MailStore Server oferuje doskonały stosunek jakości do ceny i będzie idealnym wyborem, aby bezpiecznie przechowywać historię komunikacji w każdym przedsiębiorstwie.

 

 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

 

SECDAYS | MailStore: archiwizacja poczty elektronicznej

 

 

PRZECZYTAJ

 

Sprawdź niezależny test miesięcznika ITprofessional i przekonaj się, dlaczego warto wybrać MailStore!

© 2017 WeronikaSz.

Ta strona korzysta z cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zgadzam się